Dogodna konsolidacja w mBank

mBank to instytucja finansowa cechująca się dużą różnorodnością produktów i stawiająca na nowoczesne rozwiązania. W swojej ofercie dla klientów indywidualnych proponuje dwa podobne produkty: kredyt konsolidacyjny niezabezpieczony oraz zabezpieczony hipoteką. Pierwszy z nich jest zdecydowanie bardziej przyjazny klientom i łatwiejszy do uzyskania, dlatego właśnie na nim skupimy się w naszej recenzji. 

Ogólne informacje

Kredyt konsolidacyjny mBank pozwala połączyć w jedno zobowiązanie kredyty i pożyczki bez zabezpieczenia, kredyty samochodowe, kredyty odnawialne oraz karty kredytowe. Pozwala on również na automatyczną spłatę zobowiązań w innych bankach. Umożliwia on refinansowanie zobowiązań do kwoty 180 tysięcy brutto. Natomiast maksymalna długość kredytu o jaką można się starać wynosi od 3 do 96 miesięcy (8 lat). Wniosek o kredyt można złożyć online lub w placówce banku. Dodatkowo mBank nie wymaga również zakładania u siebie konta, więc kredyt można otrzymać na dowolny rachunek.

wykres
Opłacalność konsolidowania kredytu.

Zalety kredytu

Dużą zaletą produktu oferowanego przez bank jest możliwość uzyskania dodatkowych środków na dowolny cel. W tym wypadku można wnioskować nawet o 100 procent kwoty salda skonsolidowanych zobowiązań. To szczególnie ważne dla osób, które posiadają zobowiązania w instytucjach poza bankowych. Atutem tego produktu jest również dość niska rzeczywista roczna stopa procentowa, która zaczyna się od wartości 10,34%. Istnieje również możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia do tego kredytu, dzięki niemu można zyskać niższe oprocentowanie.

Wady kredytu

Bank udziela dość skąpych informacji na temat swojego produktu, większość z nich zapewne będzie się można dowiedzieć dopiero po złożeniu wniosku. Nie ma również żadnych danych na temat preferowanych źródeł dochodu: czy o ten kredyt mogą starać się wyłącznie osoby posiadające umowy o pracę, czy otrzymają go również klienci pracujący na umowach cywilnoprawnych. Wadą jest również dość mała liczba produktów bankowych, które można skonsolidować za pomocą tego produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *