Kredyt konsolidacyjny BPH

Kredyt konsolidacyjny banku BPH to jedna z ciekawszych ofert na rynku. Bank bowiem nie tylko gwarantuje stały procent przez cały okres trwania umowy, ale również pozwala na uzyskanie dodatkowego zastrzyku gotówki. Jednak czy ta oferta ma tylko same plusy i czy warto z niej skorzystać? Na pewno warto przyjrzeć się dokładnie temu produktowi.

Ogólne informacje

Kredyt proponowany przez bank BPH pozwala skonsolidować zobowiązania, które zostały zaciągnięte w innych bankach lub Skokach, taki jak: kredyty ratalne, gotówkowe, samochodowe oraz mieszkaniowe. Natomiast refinansować nie można innych kredytów, które pochodzą z banku BPH. Maksymalna kwota na jaką bank pozwala konsolidować zobowiązania wynosi 200 tysięcy złotych, natomiast u agentów współpracujących z bankiem można uzyskać tylko 100 tysięcy złotych. Maksymalny okres przez jaki można regulować zobowiązanie wynosi 10 lat. Natomiast rzeczywista stopa procentowa kształtuje się na poziomie 17,2 procent.

para w banku

Czy konsolidacja w ofercie BPH to dobry wybór?

Zalety kredytu

Jako jedyny bank na rynku, BPH swoim klientom gwarantuje niezmienny poziom oprocentowania przez cały okres trwania umowy. Dzięki temu kredytobiorca otrzymuje gwarancje niższych rat oraz niższego oprocentowania w przypadku wzrostu stóp procentowych. Oprócz refinansowania zobowiązań bank oferuje również możliwość uzyskania dodatkowych środków pieniężnych na dowolny cel.

Wady kredytu

Bank nie udziela żadnych informacji na temat preferowanych źródeł dochodów potencjalnych klientów. W tym wypadku dopiero w placówce banku lub po kontakcie telefonicznym można uzyskać na ten temat odpowiedź czy konieczna jest umowa o pracę czy również jest honorowana umowa cywilnoprawna. Dużym minusem kredytu konsolidacyjnego w banku BPH jest brak możliwości złożenia wniosku przez internet, można tego dokonać jedynie w placówce banku, oddziałach partnerskich, telefonicznie oraz poprzez Departament Sprzedaży Banku. Trudno jest też uzyskać w internecie szczegółowych informacji na temat opłat i prowizji pobieranych przy staraniu się o kredyt.

Menu