Czym są i jak działają promocje bankowe

Od kilku lat jesteśmy świadkami bardzo szeroko zakrojonej akcji marketingowej wszystkich banków komercyjnych, które starają się przykuć naszą uwagę na tyle, by skorzystać z ich produktów finansowych jak konto osobiste, lokata terminowa czy kredyt gotówkowy. Prawda jest jednak taka, że obecnie oferty te są bardzo do siebie podobno, w związku z tym klient mający rachunek w jednym banku nie ma dostatecznej motywacji, by dokonywać zmiany tego stanu rzeczy. W jaki więc sposób banki starają się przyciągnąć naszą uwagę? Proponując szereg promocji bankowych. młodzi ludzie

Czym są promocje bankowe?

Promocje bankowe to nic innego jak oferta banku związana z otwarciem danego produktu finansowego i wykonania pewnych działań w zamian za korzyść w postaci żywej gotówki bądź zniżek lub gadżetów. Coraz częściej banki decydują się na wprowadzenie tego typu promocji, by zachęcić klientów innych banków do skorzystania z oferty właśnie tego banku. Z reguły promocje bankowe dotyczą takich produktów jak konto osobiste, konto oszczędnościowe czy karta kredytowa. Bank oferują nam na przykład 50 złotych za otwarcie konta, a następnie kolejne 50 złotych za wykonanie kartą do konta transakcji na sumaryczną kwotę 200 złotych. Dzięki takiemu zabiegowi wszyscy mogą czuć się zwycięzcami – my zrobiliśmy dodatkowe 100 złotych a bank zyskał nowego klienta, który przy odrobinie szczęścia będzie namawiać innych do skorzystania z takiej promocji. Obecnie reklama w TV nie jest już taka skuteczna jak kiedyś, a koszty sprezentowania grupie kilku tysięcy klientów bonusu w postaci 100 złotych jest znacznie tańsze.

wydatki

W jaki sposób możemy otrzymać premie z banku?

Jak wcześniej wspomniano, premie z banku możemy otrzymać w różny sposób. W przypadku kont osobistych najczęściej pierwszy warunek to otwarcie konta i złożenie wniosku o kartę debetową. Za to bank nagrodzi nas małą premią. Dopiero po otwarciu konta bank wymaga od nas dodatkowych aktywności takich jak przelanie konkretnej kwoty na rachunek lub wykonanie transakcji na sumaryczną kwotę w ciągu miesiąca. Bank może w swoim regulaminie zawrzeć informację, że istnieje możliwość otrzymania aż 200 złotych premii pod warunkiem, że przez 3 miesiące będziemy wykonywać transakcje na konkretną sumę. Po każdym miesiącu, w którym wykonamy zadanie, bank nagrodzi nas premią. W przypadku kart kredytowych sytuacja jest analogiczna. Oprócz standardowych premii bank może nagrodzić nas cashbackiem wydanych środków lub gadżetem.

finanse

Czy korzystanie z promocji bankowych się opłaca?

Korzystanie z promocji bankowych stało się dla wielu osób dodatkowym źródłem zarobku. Obecnie na rynku istnieje tyle promocji, że przy odrobinie kreatywności jesteśmy w stanie miesięcznie generować zysk kilkuset złotych. Jest to więc pierwsza zaleta – dodatkowe pieniądze przy relatywnie niskim wysiłku. Po drugie mamy jako klienci możliwość przetestowania nowych produktów bankowych. Niewykluczone, że nawet po zakończeniu promocji zdecydujemy się na dalsze korzystanie z tego produktu bankowego. Ważne jest jednak by na bieżąco orientować się wśród aktualnych promocji.