Konsolidacja kredytów gotówkowych i hipotecznych

Konsolidacja daje możliwość połączenia zarówno kredytów gotówkowych, pożyczek ratalnych jak i kredytów hipotecznych. Banki proponują dwa rodzaje zobowiązania: standardowy kredyt konsolidacyjny oraz hipoteczny kredyt konsolidacyjny. Różnią się przede wszystkim maksymalną wysokością zobowiązania, okresem kredytowania oraz przeznaczeniem danego kredytu.

Te dwa rodzaje kredytu można uzyskać przez internet aplikując online bezpośrednio z tej strony www.

Kredyt konsolidacyjny standardowy

Pod tym określeniem kryje się oferta połączenia zobowiązań finansowych niemieszkalnych i mogą to być:

  • kredyt ratalny
  • kredyt gotówkowy
  • pożyczka gotówkowa
  • kredyt samochodowy
  • debet na karcie kredytowej
  • zadłużenie na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym

Maksymalna kwota konsolidacji kredytów gotówkowych dochodzi zwykle do 150 000 zł, pokrywa ona wcześniejsze zobowiązania klienta, a dodatkowo uzyskuje on gotówkę na dowolny cel. Okres spłaty sięga 7-10 lat, czyli podobnie jak tradycyjne pożyczki i kredyty gotówkowe oferowane przez banki. Ów rodzaj zobowiązania dostępny jest w większości banków, które reklamują się atrakcyjnym jego oprocentowaniem. Współczynnik RRSO w tym wypadku waha się od około 9,5 do 25%, przy czym ostateczna jego wysokość zależy od długości obranego okresu kredytowania. Częstokroć banki oferują w takich wypadkach kredyty konsolidacyjne przez internet, co skraca procedurę aplikowania o zobowiązanie finansowe. Decyzja o jego przyznaniu zapada w ciągu jednego dnia.

Kredyt konsolidacyjny mieszkaniowy

Ten rodzaj zobowiązania ma służyć przede wszystkim spłacie posiadanej hipoteki. Może on być oczywiście łączony z innymi kredytami lub pożyczkami. Wysokość uzyskanego zobowiązania zwykle nie przekracza 70-80% wartości hipoteki, ale istnieje również sposobność na otrzymanie dodatkowe gotówki, którą można wydać na dowolny cel. Spłata kredytu odbywa się w comiesięcznych ratach i może dochodzić do 30 lat. Cechuje się także odpowiednio niższym oprocentowaniem.

Kobieta trzyma klucz zawieszony na szyi
Możesz połączyć kredyt hipoteczny i inne zobowiązania

Wymienione dwa warianty konsolidacji zadłużenia można dobrowolnie ubezpieczyć. Niejednokrotnie zabezpieczenie swojego kredytu stanowi parasol ochronny zarówno dla samego klienta, jak i dla jego rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Menu