Korzyści płynące z konsolidacji

Kredyt konsolidacyjny można przyrównać do popularnej układanki puzzle. Każdy element to jakiś rodzaj długu, choć są zaciągnięte w różnych instytucjach i tak do siebie pasują. Tworzą jedną całość czyli w istocie jedno zobowiązanie finansowe. Taka fuzja poszczególnych kredytów i pożyczek posiada wiele zalet, które stanowią wsparcie dla dłużników.

Wystarczy tylko jedna rozmowa telefoniczna by wspólnie z doradcą kredytowym ustalić szczegóły konsolidacji.

Zalety kredytu konsolidacyjnego

Kobieta w czapce wskazuje palcami
Kredyt konsolidacyjny posiada wiele zalet

Jedna rata miesięcznie
Podstawową korzyścią płynącą z konsolidacji długów jest możliwość regulowania tylko jednej raty miesięcznie. Wynika to z faktu, że podpisujemy wraz z bankiem nową umowę na kredyt, który cechuje się także odmiennymi warunkami kredytowania. Ponieważ jest to tylko jedno zobowiązanie finansowe, jesteśmy w obowiązku spłacać tylko jedną ratę. Tworzy to niejaki ład w naszym domowym budżecie. Ustalamy jedynie, kiedy dana rata ma zostać pobrana z naszego konta – na początku, w środkowej części czy pod koniec miesiąca.

Konsolidacja z dodatkową gotówką
Osoby zainteresowane konsolidacją zadłużenia mają sposobność również ubiegać się o dodatkowe środki, które można przeznaczyć na dowolny cel. Gotówka jest przyznawana wraz z kredytem i wliczana do jego kosztów. Wysokość takiej dodatkowej pożyczki jest zależna od zdolności kredytowej kredytobiorcy.

Niższa comiesięczna rata
Ponieważ spłacamy tylko jedną ratę zamiast kilku wynikających z posiadanych zadłużeń, jest ona niższa niż suma dotychczas regulowanych rat. Szacuje się, że wielkość raty może zostać obniżona nawet do 30-40%. Jest to przede wszystkim zależne od wybranego terminu spłaty oraz tego jaki rodzaj zobowiązań będziemy konsolidować.

Umowa podpisywana w dowolnym banku
Dużym ułatwieniem dla kredytobiorców jest fakt, iż mogą zaciągnąć kredyt konsolidacyjny w dowolnym banku oferującym takie zobowiązania finansowe. Nie musi być to instytucja, w której aktualnie spłacają kredyt lub pożyczkę, bądź mają otwarte konto. Mogą wybrać spośród różnych ofert banków. W wielu przypadkach nie jest także koniecznym zakładanie rachunku, wystarczy jedynie zgromadzenie potrzebnych dokumentów.

Krótki okres oczekiwania
Informacje o uzyskaniu kredytu konsolidacyjnego klient otrzymuje bardzo szybko. Wstępna decyzja podejmowana jest zwykle już po pierwszej rozmowie z zainteresowanym. Ostateczna zaś, ogłaszana bywa następnego dnia od momentu przedłożenia niezbędnych dokumentów. Co więcej, o kredyt konsolidacyjny można również ubiegać się online, co dodatkowo skraca proces aplikacji.