Kredyt konsolidacyjny Alior Bank

W założeniu kredyt konsolidacyjny Alior Banku jest dedykowany dla klientów, którzy terminowo spłacają zaciągnięte pożyczki. Tylko takie osoby mogą bowiem skorzystać z atrakcyjnej promocji jaką jest obniżenie oprocentowania o 30 procent. Niewątpliwie jest to jeden z korzystniejszych produktów konsolidacyjnych na rynku, jednak czy dla klienta oferuje on same zalety?

 

Ogólne informacje

Za pomocą tego kredytu konsolidacyjnego w jedną ratę można połączyć kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne, kredyty samochodowe, limity odnawialne oraz karty kredytowe. Maksymalna kwota na jaką bank decyduje się udzielić zobowiązania to 200 tysięcy złotych, natomiast maksymalny okres to 10 lat. Kwota kredytu może zostać przelana na wskazany rachunek bankowy lub jest wypłacana gotówką w oddziale. Bank nie wymaga posiadania ani zakładania u siebie dodatkowego konta. Spłata kredytu może odbywać się zarówno w ratach malejących jak i równych. RRSO wynosi 10,38% zaś oprocentowanie stałe 7%.

szczęśliwa para bierze kredyr
Kredyt konsolidacyjny w Alior banku może przynieść ulgę gdy raty wszystkich kredytów są chwilowo za duże.

Zalety kredytu

W ramach kredytu konsolidacyjnego bank oferuje swoim klientom również możliwość uzyskania dodatkowej kwoty na dowolny cel. Pozwala to łatwiejsze spłacenie pożyczek chwilówek czy rodzinnych, których nie można skonsolidować w ramach kredytu. Niewątpliwie atutem jest również to, że Alior Bank akceptuje szeroki zakres źródeł dochodu. W przypadku kredytu konsolidacyjnego uznawane są nie tylko umowy o pracę, ale również umowy zlecenia i o dzieło. Zaletą jest również podawana przez bank automatyczna, wstępna decyzja kredytowa, którą otrzymuje się zaraz po złożeniu wniosku. W sytuacji gdy zdolność kredytowa jest niewystarczająca istnieje możliwość poręczenia umowy aż przez 3 poręczycieli. Dodatkowo bank dopuszcza fakt zaciągnięcia kredytu przez dwie osoby niespokrewnione.

Wady kredytu

Bank nie podaje dokładnych informacji na temat wysokości prowizji, odsetek czy też opłaty przygotowawczej na etapie składania wniosku online. Nawet w momencie składania wniosku online trzeba udać się do oddziału banku w celu sfinalizowania umowy. Maksymalna kwota kredytu jest atrakcyjna jednak jest dostępna tylko dla niewielkiego procenta klientów.