Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej?

Zdolność kredytowa określa możliwość do spłaty zobowiązania finansowego uwzględniając zarówno przychody jak i wydatki kredytobiorcy. Informacje o źródle i wysokości dochodów a także miesięcznych wydatkach zawarte są we wniosku o kredyt. Analitycy bankowi biorą także pod uwagę liczbę członków rodziny oraz fakt posiadania innych zobowiązań finansowych. Jeśli po przekalkulowaniu tych czynników okaże się, że będziemy w stanie terminowo regulować raty swojego kredytu szansę na jego otrzymanie są znacznie wyższe. Banki bowiem nie oferują kredytów konsolidacyjnych bez sprawdzania zdolności kredytowej potencjalnych klientów. Gdyż w przeciwnym razie ponosiłyby zbyt duże ryzyko kredytowe. Z tego powodu też uważane są za najbardziej zaufane instytucje finansowe.

Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej – nie w banku

Mężczyzna przelicza coś na kalkulatorze
Jeśli z trudem regulujesz swoje zobowiązania, to bank może odmówić Tobie konsolidacji

Jeśli chcemy ubiegać się o kredyt konsolidacyjny w banku powinniśmy posiadać zdolność kredytową do jego spłaty. By zwiększyć ten parametr możemy ubiegać się o fuzję zobowiązań finansowych wraz z bliską osobą. Wtedy brane są pod uwagę zarówno nasze dochody jak i zarobki osoby będącej tą drugą stroną podpisującą umowę kredytową. Ponadto, istnieje opcja zaciągnięcia kredytu z zabezpieczeniem. Tyczy się to zobowiązań mieszkaniowych, w których to właśnie nieruchomość stanowi zabezpieczenie. Przyznawalność kredytów konsolidacyjnych z zabezpieczeniem jest wyższa niż standardowych pożyczek.

Banki sprawdzają naszą zdolność kredytową. Dlatego wymagają dokumentu potwierdzających dochód w postaci umowy o pracę, umowy o dzieło, prowadzenia działalności gospodarczej, świadczeń z tytułu renty lub emerytury.

Konsolidacja zadłużenia dla osób, które będą miały możliwość spłaty kredytu

Nielogicznym posunięciem byłoby oferować dłużnikowi, który nie jest w stanie terminowo zwracać rat zobowiązań finansowych ich konsolidacji. Bowiem, choć w istocie rata po połączeniu zadłużenia, jest niższa, nie sprawi, że nagle taka osoba stanie na nogi i odzyska odpowiednio wysoką zdolność kredytową. Jeśli konsument nie ma ustabilizowanej sytuacji materialnej, winien zwrócić się kredytodawców o wydłużenia kresu spłaty długu i poważnie przemyśleć wprowadzeni większych oszczędności w swoim życiu. Kredyt konsolidacyjny nie jest kredytem oddłużeniowym, dlatego adresowany jest wyłącznie do tych, którzy nie mają zaległych niespłaconych zobowiązań finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Menu