Oferty kredytów hipotecznych

Popyt na nieruchomości od roku 2016 niezmiennie rośnie. Świadectwem na to są mnożące się budynki mieszkalne zwykle budowane pomiędzy już istniejącymi lub na obrzeżach miast. Ponadto, jak wskazują raporty i statystyki Polacy zarabiają średnio coraz więcej, zatem posiadają także zdolność kredytową do uregulowania kredytu hipotecznego. Faktu tego nie zmienia wymagany wkład własny, który mieści się w graniach od 10 do 20% wartości nieruchomości. A te drożeją z roku na rok. Jednak wielu, zwłaszcza młodych ludzi marzy o swoich czterech kątach, dlatego decyduje się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Umowę podpisują zwykle na kilkanaście lub kilkadziesiąt lat z nadzieją, że będą mogli go uregulować wcześniej. Banki wychodząc na przeciw swoim klientom oferują różne udogodnienia oraz korzystne warunki kredytowania. Oczywiście jeśli jesteśmy klientami danej instytucji otrzymamy znacznie bardziej atrakcyjne propozycje. Dlatego warto aplikować o kredyt w tym banku, w którym już otworzyliśmy rachunek.

Oferty kredytów hipotecznych

Na podstawie wielu rankingów kredytów hipotecznych jedną z najlepszych ofert prezentuje Bank BPS. Udziela kredytów mieszkaniowych w kwocie do 90% wartości nieruchomości. Okres kredytowania sięga do 30 lat. Klienci mają także możliwość skorzystania z wakacji kredytowej (36 miesięcy karencji). RRSO dla reprezentatywnego przykładu wynosi 3,74%.

Przykładowe wysokości rat kredytów hipotecznych przy cenie nieruchomości 300 000 zł, kwocie kredytu 220 000 oraz okresie spłaty wynoszącym 30 lat

 Rata kredytu [zł]Oprocentowanie [%]
ING Bank Śląski1 0864,28
mBank1 024,193,83
PKO BP1 0093,87
Bank Millennium1 0383,9
Credit Agricole1 560 -1 5964,72-4,92

Bank BGŻ Paribas był wielokrotnie nagradzany za swoje produkty hipoteczne. Oferuje kredyt hipoteczny z niską marżą oraz opcją 0% prowizji dla wybranej usługi. Z kolei Bank PKO BP ma do zaproponowania kredyt hipoteczny, który został nagrodzony złotym Bankierem. Kwota sięga do 90% wartości nieruchomości, oznacza to, że klient musi dysponować 10% wkładem własnym. Okres kredytowania w PKO BP wynosi maksymalnie 35 lat. Interesującą propozycję przedstawia również ING Bank Śląski. Bowiem udziela kredytów mieszkaniowych o niewysokich kosztach jego obsługi. Z drugiej strony osoby zainteresowane zobowiązaniem finansowym winny posiadać 20% wkład własny. O połowę mniejszym wkładem do kredytu hipotecznego mogą dysponować klienci PEKAO. Ponadto w ofercie znajduje się także karencja na start, czyli 3 miesiące bez opłat.