Dogodna konsolidacja w mBank

mBank to instytucja finansowa cechująca się dużą różnorodnością produktów i stawiająca na nowoczesne rozwiązania. W swojej ofercie dla klientów indywidualnych proponuje dwa podobne produkty: kredyt konsolidacyjny niezabezpieczony oraz zabezpieczony hipoteką. Pierwszy z nich jest zdecydowanie bardziej przyjazny klientom i łatwiejszy do uzyskania, dlatego właśnie na nim skupimy się w naszej recenzji. 

Ogólne informacje

Kredyt konsolidacyjny mBank pozwala połączyć w jedno zobowiązanie kredyty i pożyczki bez zabezpieczenia, kredyty samochodowe, kredyty odnawialne oraz karty kredytowe. Pozwala on również na automatyczną spłatę zobowiązań w innych bankach. Umożliwia on refinansowanie zobowiązań do kwoty 150 tysięcy brutto. Natomiast maksymalna długość kredytu o jaką można się starać wynosi od 3 do 120 miesięcy (10 lat). Wniosek o kredyt można złożyć online lub w placówce banku. Dodatkowo mBank nie wymaga również zakładania u siebie konta, więc kredyt można otrzymać na dowolny rachunek.

wykres
Opłacalność konsolidowania kredytu.

Zalety kredytu

Dużą zaletą produktu oferowanego przez bank jest możliwość uzyskania dodatkowych środków na dowolny cel. W tym wypadku można wnioskować nawet o 100 procent kwoty salda skonsolidowanych zobowiązań. To szczególnie ważne dla osób, które posiadają zobowiązania w instytucjach poza bankowych. Atutem tego produktu jest również dość niska rzeczywista roczna stopa procentowa, która zaczyna się od wartości 10,30%. Istnieje również możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia do tego kredytu, dzięki niemu można zyskać niższe oprocentowanie.

Wady kredytu

Bank udziela dość skąpych informacji na temat swojego produktu, większość z nich zapewne będzie się można dowiedzieć dopiero po złożeniu wniosku. Nie ma również żadnych danych na temat preferowanych źródeł dochodu: czy o ten kredyt mogą starać się wyłącznie osoby posiadające umowy o pracę, czy otrzymają go również klienci pracujący na umowach cywilnoprawnych. Wadą jest również dość mała liczba produktów bankowych, które można skonsolidować za pomocą tego produktu.