Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

Kredyt konsolidacyjny to popularne rozwiązanie dla zadłużonych, przeznaczone do spłacenia wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Dzięki niemu łączone się one w jedną, niższą i wygodniejszą do spłacenia ratę. Przecięty kredytobiorca często staje przed dylematem nie „czy”, ale „jaki” kredyt konsolidacyjny będzie dla niego najlepszy. Specjalnie dla niezorientowanych przygotowaliśmy ranking najlepszych na rynku kredytów.

1. Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku, dla regularnie spłacających


Alior Bank dedykuje swoją ofertę dla osób, które dotychczas regularnie spłacały swoje zobowiązania. Mogą one obniżyć dotychczasowe oprocentowanie nawet o 30 procent. Bank akceptuje różne źródła dochodu, nie tylko umowę o pracę, ale także także umowę zlecenia oraz umowę o dzieło. Kredyt konsolidacyjny można zaciągnąć do 200 tysięcy złotych. Dodatkowo bank daje możliwość otrzymania dodatkowej gotówki na dowolny cel.

laptop z kawą
Konsolidacja kredytu musi być poprzedzona gruntowną analiza warunków

Bieżące oprocentowanie – 7,8 %

2. Kredyt konsolidacyjny Millennium Bank zabezpieczony hipoteką


Klienci, którzy są zainteresowani ofertą Millennium Bank muszą posiadać zabezpieczenie w postaci nieruchomości. Tutaj minimalna kwota kredytu to 20 tyś złotych, natomiast maksymalna to:

  •  80 procent wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie kredytu – jeśli w konsolidację wchodzi kredyt hipoteczny
  • 70 procent wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie kredytu – jeśli konsolidacja dotyczy wyłącznie pożyczek o charakterze konsumpcyjnym

Millenium Bank ogranicza ilość wnioskodawców do 4 i stawia warunek dotyczący wieku. O kredyt mogą starać się, osoby które ukończyły 25 lat oraz skończą maksymalnie 75 lat w dniu spłaty ostatniej raty. Okres kredytowania wynosi od 3 do 30 lat i można go otrzymać w transzach lub jednorazowo. W tym wypadku bank umożliwia spłatę kredytu zarówno w ratach stałych jak i malejących.

Bieżące oprocentowanie – do 5,74 %

3. Kredyt konsolidacyjny mBank z niską roczną stopą procentową

Aktualnie mBank oferuje promocyjne warunki dotyczące obniżonej prowizji oraz stopy procentowej, ale jedynie do 28 czerwca. Konsolidacja dla zadłużonych w tym wypadku obejmuje kredyty: gotówkowe, samochodowe, odnawialne, ratalne oraz karty kredytowe z innego banku. Dodatkowo można otrzymać dodatkowe pieniądze, nawet do 100% kwoty salda skonsolidowanych zobowiązań, na dowolny cel.

W przypadku mBanku można starać się o kredyt do 180 000 zł brutto, natomiast okres spłaty może być rozciągnięty nawet do 96 miesięcy. Atutem tej oferty jest brak konieczności zakładania konta w mBanku i fakt, że wniosek można złożyć online.

Bieżące oprocentowanie – 10,64%

4. T-Mobile Usługi Bankowe, czyli nie tylko telefonia komórkowa

T­Mobile Usługi Bankowe to stosunkowo nowy gracz na rynku, który powstał z połączenia Alior Sync z operatorem telefonii komórkowe T­Mobile. Kredyt nie wymaga założenia konta, ale tylko klienci banku mają możliwość złożenia wniosku przez internet.

Za jego pomocą można spłacić kredyty gotówkowe, odnawialne oraz zadłużenie na kartach kredytowych. Nie wymaga on poręczycieli i zabezpieczeń, ale maksymalna kwota kredytu to 200 tysięcy złoty, a maksymalny okres kredytowania wynosi 10 lat. Wszelkie formalności zostały ograniczone do minimum, a kredyt udzielany jest w walucie złoty Polski.

Bieżące oprocentowanie – 9,81 %

para i wyliczenia
Wyliczenie rat kredytu przed jego konsolidacją jest bardzo ważne.

5. Kredyt konsolidacyjny Akredo pozwalający zachować wiarygodność dla BIK

To oferta proponowana przez porównywarkę usług finansowych Akredo. Osoby, które złożą wniosek za jej pośrednictwem mogą otrzymać nawet o 30% niższe oprocentowanie. Dzięki temu, że Akredo wysyła zapytanie nawet do 7 instytucji finansowych nie obniża się scoring w BIK.

Decyzja o przyznaniu kredytu mogą pojawić się już po 24 godzinach, a wniosek składa się online. Zaletą korzystania z Akredo jest brak opłat za samo złożenie wniosku, a oferta jest taka sama jaką otrzyma się w banku.

6. Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych z Eurobank
Korzystając z oferty Eurobank mamy możliwość ubiegania się o zobowiązanie w wysokości od 2 000 do 150 000 zł. Okres spłaty kredyty wynosi 9 lat (108 rat). Ponadto istnieje sposobność uzyskania dodatkowych środków, które można przeznaczyć na dowolny cel. Podczas aplikowania z osobą bliską możemy zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu konsolidacyjnego.

Wystarczy wybrać się do dowolnej placówki Eurobanku by ustalić szczegóły z doradcą kredytowym. Po podpsianiu umowy, pieniądze na spłatę zobowiązań otrzymamy na własne konto.

Bieżące oprocentowanie – 21,27 %