Inbank, czyli nowość z Estonii

logo inbankInbak pochodzi z Estonii z sektora FinTech, ale swoją działalność rozszerzył na inne kraje europejskie takie jak Austria, Łotwa i Niemcy. W roku 2017 zawitał do Polski i od razu przykuł uwagę propozycją tanich kredytów, pożyczek oraz lokat. Wszystkie wymienione produkty dostępne są online a sam bank działa w oparciu o jednolity paszport europejski. Dyrektorem generalnym oddziału Inbanku w Polsce jest Maciej Pieczkowski. Podlega bezpośrednio władzom nadzorczym w Estonii, tzw. Finantsinspektsioon, czyli odpowiednikowi naszej Komisji Nadzoru Finansowego. W Polsce jego działalność regulowana jest Prawem bankowym.

“Dostrojone” zasady dla konsumentów

Działalność banku będzie innowacyjne gdyż jego celem jest zajęcie pustego miejsca między bankami oraz firmami pożyczkowymi. W związku z tym proponuje zarówno kredyty, lokaty jak i pożyczki odpowiadające popularnym chwilówkom. Swego rodzaju rewolucją bankową jest fakt, że wszelki formalności można załatwić online, bez wychodzenia z domu. Stanowi to kolejny punkt wspólny z działalnością firm pozabankowych. Samą umowę na kredyt bądź pożyczkę będzie można podpisać także bez osobistej wizyty w placówce. Ta oferta jest zatem skierowana do tych, którzy w szerokim zakresie korzystają z usług internetowych, są zapracowani i mogą wygospodarować czasu na udanie się do banku.

Panorama Estonii
Inbank to estoński kapitał, umożliwia klientom wnioskowanie o kredyt online

Oferta pożyczek i kredytów

Pożyczki oferowane przez bank są nisko oprocentowane, podobnie niewielkie koszty pociąga za sobą prowizja za udzielenie pożyczek. Proponowane zobowiązania finansowe mogą sięgać do 50 000 zł, a okres jego spłaty do 72 miesięcy. Ponadto klienci mogą aplikować o kredyt samochodowy całkowicie online.

Główne informacje odnośnie kredytu gotówkowego w Inbank:

  • kwota kredytu od 2 000 do 50 000 zł
  • okres kredytowania od 4 do 72 miesięcy
  • RRSO dla reprezentatywnego przykładu wynosi 20,27%
  • dostępny całkowcie online, bez wychodzenia z domu

Niewątpliwą zaletą banku jest szybka decyzja kredytowa. Po złożeniu wniosku online klienci mogą otrzymać kredyt lub pożyczkę nawet po 24 godzinach. Podobnie jak każda inna instytucja bankowa, tak i Inbank sprawdza konsumentów w bazach biura informacji gospodarczej. Ponadto należy posiadać stały dochód, gdyż w trakcie analizy wniosku klient może zostać poproszony o przesłanie zaświadczenia o źródle i wysokości zarobków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Menu