Kredyty konsolidacyjne hipoteczne – porównanie

O kredycie konsolidacyjnym hipotecznym

Schemat przedstawiający dom z kalkulatoremKredyt konsolidacyjny hipoteczny to rodzaj zobowiązania finansowego, które stanowi połączenie kilku kredytów, tym również hipoteki. W odróżnieniu od standardowej konsolidacji różni się tym, że zostaje on przede wszystkim przeznaczony na spłatę danej nieruchomości a przy okazji innych aktualnie regulowanych zobowiązań. Jest to produktów oferowany przez nieliczne banki a jego wysokość sięga o wyznaczonej wartości procentowej danej nieruchomości. Przedmiotem zabezpieczenia kredytu konsolidacyjnego staje się hipoteka. Jeśli zatem spłacamy raty kredytu hipotecznego a przy okazji posiadamy różne inne zobowiązania zaciągnięte w różnych bankach możemy je połączyć w jeden kredyt konsolidacyjny hipoteczny. W zamian zyskujemy:

  • dłuższy okres kredytowania, zwykle sięgający 25 lub 30 lat
  • możliwość zwrotu jednej raty zamiast kilku
  • dodatkową gotówkę, którą moglibyśmy przeznaczyć na dowolny cel

Kredyty konsolidacyjne hipoteczne – porównanie

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny jest jest tak popularnym produktem jak tradycyjna konsolidacja. Niemniej oferuje go kilka banków komercyjnych w Polsce.

  1. Bank Pocztowy – w ofercie banku znajduje się kredyt konsolidacyjny hipoteczny na spłatę wszystkich zobowiązań finansowych klienta w tym hipoteki. Minimalna kwota kredytu to 50 000 zł zaś maksymalna wysokość sięga do 70% wartości nieruchomości będącej jednocześnie zabezpieczeniem kredytu. Umowę można podpisać nawet na 30 lat. Dodatkowo konsument ma sposobność wykupić pakiet ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków. RRSO dla reprezentatywnego przykładu równe jest 8,77%.
  2. Deutsche Bank – proponuje zamianę wielu zobowiązań w kredyt konsolidacyjny hipoteczny w kwotach od 50 000 zł do 70% wartości nieruchomości przy maksymalnym okresie kredytowania do 25 lat. Dostępne waluty to PLN, EURO i USD. RRSO dla wybranego przykładu równe jest 5,22%. Wraz z kredytem konsumenci mają szansę na ubieganie się o dodatkową gotówkę sięgającą do 30% kwoty udzielonego zobowiązania finansowego.
  3. Raiffeisen Bank – bank świadczy kredyty konsolidacyjny hipoteczne dzięki którym można spłacać jedną ratę miesięcznie zamiast kilku, a dodatkowo istnieje możliwość obniżenia prowizji do 0% przy wykupieniu pakietu ubezpieczenia do kredytu. Okres kredytowania wynosi od 3 do 30 lat zaś maksymalna kwota może dochodzić do 80% wartości nieruchomości. RRSO dla wybranego przykładu to 5,44%.
  4. mBank – oferta mBanku to konsolidacja do 75% wartości nieruchomości oraz dodatkowa gotówka (do 50 000 zł) na dowolny cel. Maksymalny czas spłaty wynosi 30 lat. Istnieje także opcja całkowitego uregulowania kredytu przed wyznaczonym terminem, co nie jest obarczone żadnymi opłatami. Prowizja za udzielenie zobowiązania mieści się w granicach od 0 do 4%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Menu